University News
WIU Home > News > County News
WIU Graduation Spring 2023
Rock Island County, IL
Andalusia (61232)
- Jensen Am Peterson, Bachelor of Business, Management
Coal Valley (61240)
- Tyler Rachelle Carter, Master of Science in Education, School Counseling
- Ryan J Fowler, Bachelor of Science, Agricultural Science
- Hunter E Hendricksen, Master of Science in Education, School Counseling
- Robert Pitman, Master of Science in Education, Clinical Mental Health Counseling
- Trentin A Tomasson, Bachelor of Science, Computer Science
Cordova (61242)
- Phillip J Coers, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Quint P Thompson, Bachelor of Science, Psychology
- William J Vaughn, Cum Laude, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
East Moline (61244)
- Eltegani Ahmed Nhar Berka, Master of Science, Computer Science
- Emily R Fox, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Cade P Harris, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Jill Carly Hayden, Master of Science in Education, Clinical Mental Health Counseling
- Alex P Hernandez, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
- Hayden D Richardson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Middle Level Education
- Carlie R Schofield, Bachelor of Science, Psychology
- Georgia Jaylee Swanson, Doctor of Education, Educational Leadership - Pre-K - 12
- Litzy Villazana-Cisneros, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
Milan (61264)
- Karly M Buller, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Caleb Engebrecht, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
- Haley Nicole Funk, Master of Science in Education, Clinical Mental Health Counseling
- Jerad J Hoaglin, Master of Science in Education, School Counseling
- Kayla Eileen Hollins, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Mackenzie G Nightingale, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Moline (61265)
- Stephanie Pilar Avena, Master of Science in Education, Reading
- Stacey Behal, Bachelor of Arts, Communication
- Samantha M Biermann, Bachelor-Liberal Arts & Sciences, Liberal Arts & Sciences
- Kelli A Carlson, Master of Science in Education, Clinical Mental Health Counseling
- Trevor Cook, Bachelor of Arts, Communication
- Sylvia Ann Cooper, Master of Arts in Teaching, Alternative Teacher Licensure
- Madelyn G Cunningham, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Grace Dickey, Bachelor of Arts, Communication Studies
- Tristan M Egert, Bachelor of Business, Management
- Tara Karina Gonzalez, Master of Arts in Teaching, Alternative Teacher Licensure
- Desirae Lynn McCoy, Bachelor of Business, Accountancy
- Ethan James McGuire, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Sciences
- Hollie Meuser, Master of Arts in Teaching, Alternative Teacher Licensure
- Asha Elizabeth Pangrazio, Bachelor of Arts, Sociology
- Lyndsey R Powell, Master of Science, Mathematics
- Jessica Raya, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Jolissa Marie Tapia, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Yannick Tsogbe, Bachelor of Science, Information Systems
- Nathanael Weber, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
- Lindsay Ann Witherspoon, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Carlos Genaro Zamora Valdes, Master of Science in Education, School Counseling
Port Byron (61275)
- Emily Baldwin, Bachelor of Business, Enterprise Marketing
- Brennan P Harrington, Cum Laude, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
- Carter R Wainwright, Bachelor of Business, Management
Rapids City (61278)
- Reece Hyrkas, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
Reynolds (61279)
- Allison Lloyd, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Agricultural Science
Rock Island (61201)
- Darius O Clark, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
- Joseph J Dockery-Jackson, Master of Science, Applied Statistics & Decision Analytics
- Teresa D Dothard-Campbell, Bachelor of Arts, General Studies
- Nichole G Frels, Bachelor of Science, Health Services Management
- Ririka Gaylord, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Carson M Hall, Bachelor of Science, Psychology
- Amy M Haskill, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Aishakiye Janvier, Bachelor of Arts, General Studies
- Hannah L Lorah, Bachelor of Science, Forensic Psychology
- Mang S Mung, Bachelor of Science, Engineering
- Sydney F Pool, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Andrew Wesley Roman, Bachelor of Arts, General Studies
- Lauren Shalise Shuda, Master of Music, Music
- David J Smith, Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Silvis (61282)
- Mohamed S Amadou, Bachelor of Science, Computer Science
- Crysania M Bush, Bachelor of Arts, Communication
- Ella N Lingafelter, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Information Systems
- Samantha A Martinez, Bachelor of Science, Psychology
- Lauren Elizabeth Tague, Master of Science in Education, Language Culture & Education
Taylor Ridge (61284)
- Jennifer Nicole Long, Master of Business Administration, Business Administration
- Brandon Lane Trost, Bachelor of Arts, Graphic Design
- Jessica Tuckey, Master of Science in Education, Clinical Mental Health Counseling
Connect with us: